ERB farnosti

Popis erbu

V modrom štíte zo zelenej oblej pažite vyrastá zlatý antonský tlapovitý konkávny kríž, sprevádzaný po stranách dvoma, z pažite vyrastajúcimi striebornými ľaliami, so zlatými tyčinkami na zlatých olistených stonkách. Nad štítom sa vznáša čierny kňazský klobúk na každej strane s jedným uzlom na čiernej šnúre.

Vysvetlenie významu jednotlivých prvkov erbu

Erb farnosti vyjadruje zasvätenie farnosti sv. Antonovi Pustovníkovi. Kríž v tvare písmena T (Tau), patrí k jeho typickým atribútom. Vo farnosti je vo veľkej úcte preblahoslavená Panna Mária. Na sviatok Nanebovzatia Panny Márie sú vo farnosti slávené aj druhé farské hody. Túto skutočnosť vyjadruje dvojica ľalií, vyrastajúcich z pažite. Farebnosť štítu vychádza z erbu obce Brodské. Je tým vyjadrené, že farnosť má sídlo na území obce. Čierny kňazský klobúk s jedným čiernym strapcom na čiernej šnúre na každej strane, prináleží, podľa pravidiel cirkevnej heraldiky, farárovi a farnosti.

Autor heraldického návrhu a kresby: doc. PhDr. Ing. Miroslav Glejtek, PhD.

Vexilum (1) Rímskokatolíckej Farnosti Antona Pustovníka Brodské

Vexilum (2) Rímskokatolíckej Farnosti Antona Pustovníka Brodské